Milí přátelé všeho zeleného!

Nemám na mysli lákavé barvy bankovek ani vojenských stejnokrojů. Rád bych na této stránce oslovil všechny obdivovatele nekonečného množství odstínů zelené barvy, kterými během celého roku hýří i malý pozemek. Prostě všechny, které těší práce na vlastní zahrádce a někdy rádi pomohou i na cizí.

Nikdy jsem si nepsal deníček a ani ve vyšším středním věku (jak se dnes ohleduplně nazývá stáří) s tím nezačnu, Ale láká mne představa využít to krásné tržiště názorů, internet. Posezení s přáteli zahrádkáři u piva funguje jako výborná informační burza hlavně proto, že si vyměňujeme zkušenosti ze stejné oblasti, ze stejných klimatických podmínek. Rychle zjistíme, čemu se v našem údolí daří, čemu ne.

Ale víc hlav víc ví, šlechtitelé a pěstitelé nezahálejí a svět se díky zásilkovým obchodům na internetu smrsknul do rozměru naší vesnice. Pojďme se tedy tímto pohodlným způsobem podělit o své čerstvé zkušenosti a nové tipy na sadbu nebo semena, které obohatí naše záhony a ušetří nám zbytečné výdaje, práci i zklamání.

Navíc bych chtěl využít toto fórum jako obranu proti praxi některých prodejců zahradní techniky, kteří z nás bezostyšně dělají hlupáky. Vadí mi zmanipulované testy, které plní denní tisk i internet. Testy, za kterými nestojí žádná renomovaná zkušebna ani seriózní a objektivní postup. Iniciátora takového srovnání poznáte poměrně snadno. Výrobek, který byste si podle něj měli koupit, se většinou umístí na druhém místě za velmi dobrým strojem známé značky, má jen o malinko méně funkcí a kladů, ale je výrazně levnější. Kdo by to nekoupil?! Skutečně kvalitní výrobky si ale z takového testu odnesou nepravdivé negativní údaje.

Proto bych si přál, aby se na této adrese objevily skutečné zkušenosti nás všech z každodenní praxe. Naše postřehy jistě nebudou objektivní, protože v povaze člověka je potřeba trochu okrášlit to, co jsem si oblíbil, a naopak příkře odsoudit to, co mne při prvním setkání nějak zklamalo. Ale pokud se zde těch našich praktických zkušeností s různými značkami a výrobky sejde dostatek, bude výsledek určitě pravdivější, než rádobytest firmy, která má na to, aby nakupovala celostránkové inzeráty ve všech novinách.

Těším se na vaše příspěvky, Martin Mánek

On-line diskuze

GoldenTabs - 09. 01. 2018 04:12
Kg28og

Vstoupit do diskuze

Reklama

all4car
login